A Víz az Élet Kulcsa...!
A földi élet víz nélkül elképzelhetetlen, de a víz teljesen másként viselkedik, mint a periódusos rendszer szisztémája szerint hozzá hasonló elemek. Ezeknek a különbségeknek- az úgynevezett anomáliáknak köszönhetjük az Életet a Földön.
Csaknem az összes előforduló életfolyamat, létforma a vízen, mint közvetítő közegen alapul. A szárazföld meghódítása is csak úgy történhetett meg, hogy az immár szárazföldi élőlények testükben tengervizet raktároztak el.
-
Vízanomáliák...
-
Folyékony víz -120°C-on...
-
Mik azok a víz klaszterek...
-
A víz mint információ hordozó...
Az Élő Víz az Örök élet forrása... ?
Számos mítosz és legenda foglalkozik a halhatatlanság és örök fiatalság keresésével. Az alkimisták legendás kutatásai során a „bölcsek kövében” nem azt a csodaszert keresték, mely a közönséges fémeket arannyá változtatja, hanem az „Élet Vizét”, amellyel el lehet érni a halhatatlanságot. Hérodotosz az Etiópok hosszú életét kizárólag annak tulajdonította, hogy naponta isznak különös vizű forrásból. Az „élet víz” fogalmát Nagy Sándor története is említi, és egy fiatalító életadó forrást ír le. János evangéliumában Jézus az „élet vizével” gyógyítja meg a bethesdai beteget.
Kutatások kimutatták, hogy az „élet vize” által ígért örök fiatalság mögött tudományos igazság rejlik, ami az energiaszintünket és így életerőnket is meghatározó egyik legfontosabb tényező.
A Forrásvíz...
Mitől gyógyítók a forrásvizek? - Hogy ezt megértsük, tisztában kell lennünk a víz életciklusával...
A víz elpárolog az atmoszférában, majd felfelé haladva egyre kisebb cseppecskékké alakul. Fent a magasban a vízcseppek elképzelhetetlenül parányiak, tökéletes gömb alakúak és szinte csak felületből állnak. Minél kisebb egy csepp, annál nagyobba felülete a tartalmához viszonyítva.
A Pi víz története és az ősszubsztancia...
1964-ben Japánban azt a felfedezést tették, hogy a növényeknél az energia dús víz rendelkezésre állása vagy hiánya befolyásolja a tényt, hogy a növények rügyei virágokat vagy leveleket hoznak-e.
Az ezt követő kutatások nyomán felismerték, hogy a víznek ez a formája a növényeken kívül is létrejöhet, ha a megszokott víz bizonyos vasvegyületekkel érintkezésbe lép. Ez a különleges víz a szokványos víz összetevői mellett egy különleges szubsztanciát is tartalmaz, amely élő szöveteinkben és sejtjeinkben is megtalálható.
Mitől élő a víz?
A víznek van élő (rendezett, tudatos) és holt (kaotikus) állapota. A víz attól élő, hogy folyamatosan, rendezett, egységes állapotot tart fenn. A strukturált vizeknek megváltozik a felületi feszültsége, viszkozitása, dielektromos állandója, elektromos vezetőképessége.
Érdekes módon ugyanaz a víz, amely – az alap kémiai tulajdonságoktól eltérően – rossz szigetelő, jól vezető, kevésbé nedvesítő tulajdonságú, korlátozottan oldékony, az élő szervezetbe kerülve aktivizálja az élettevékenységet, fokozza az anyagcserét, javítja a közérzetet, kedvezően hat a vér és a sejtközötti állomány vízkészleteire.
Makro és mikroelemek a vízben - SEMMELWEIS EGYETEM ETK Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszék
Az ásvány- és gyógyvizek elfogyasztásánál, ivókúráknál az emésztőrendszerből történő felszívódás az első lépcsője annak, hogy a vízben lévő makro- és mikroelemek bekerüljenek az ember szervezetének anyagcseréjébe, és kifejthessék jellemző élettani hatásukat.
A biológiai hasznosulás fogalmát a táplálkozástudomány kiterjedten alkalmazza. A kifejezés magában foglalja a táplálék alkotóelemeinek emésztését, felszívódását, bekerülését az anyagcsere folyamatokba. A hasznosulás ezeken a jellemzőkön túlmenően bemutatja a fogyasztó élettani válaszát, a további fejleményeket. Ezért a hasznosulás a táplálkozástudományban részben a táplálék, vagy még átfogóbban az étrend sajátosságait jelenti, részben azokat a változásokat, amelyek eredményeként az összetevők megközelíthetővé válnak az emberi biológiai folyamatok számára, valamint a fogyasztó reakcióját. (6)