PI-kutatásokat azzal a céllal folytatják, hogy normális csapvizet hogyan lehetne úgy kezelni, hogy újra sejt konform, "élővíz" keletkezzen, olyan tulajdonságokkal, melyek eredetileg csak maga a természet tudott előállítani.
Pi- víztisztító technológia a gyakorlatban:
A MAUNAWAI Pi-víztisztító (háztartási készülék) előállításának működési elve:
Víztisztító – előtisztító fázis
Ebben a fázisban kerül kiszűrésre az összes vízben lévő fizikai szennyező anyag, valamint a kémiai szennyeződések nagy része.
A Pi-víztisztító berendezések a bejövő nyers vezetékes vizet különböző szűrőközegen keresztül tisztítják meg annak érdekében, hogy kellő tisztaságot kapjunk, amiből a következő fázisokban kiemelkedő minőségű Pi-víz állítható elő.
Az asztali MAUNAWAI Pi-víztisztító készüléknél 3 előszűrési fázis található, a Napui/Nui hálózati pi víz tisztító típusoknál lehet több is...
A kerámia előszűrő megakadályozza a por, a rozsda és a vízben áramló szennyeződések továbbjutását. A szűrő pórusmérete 0,1 μm finomságú, így meggátolja a baktériumok továbbhaladását is, hatékony védelmet biztosítva ezzel a csírák valamennyi fajtájának kialakulásával szemben!
- Speciális High-Tech aktív szénnel (teljes baktérium védelem) történő víztisztítást követően, a mész és a nitrát a semmiféle veszélyt nem jelentő nátriummal együtt eltűnnek, esetenként redukálódnak a szűrési folyamat közben. Eltávolítja a növényvédő és rovar ölőszer maradványokat, gyógyszer és hormon hatású anyagokat, nehézfémeket és számos más szennyeződést. A szénszűrők úgy kötik meg és távolítják el a szennyeződéseket, hogy kémiailag, vagy fizikailag lebontják, vagy megkötik azokat. Az aktív szenet az amerikai intézetek, mint pl. az EPA is a legjobb, elérhető technológiaként tartja számon, mely alkalmas a klór és a szennyező anyagok eltávolítására.
- Ioncserélő kvarchomok, ami természetes pozitív töltésével megújítja a vízszerkezetet. Ez a réteg a MAUNAWAI víztisztító fő nitrát és mész szűrő része. A folyadékrészecskéit érő hatások következtében kisebb vízmolekula-nyalábok alakulnak ki.
Ezután kezdődik meg a Pi-vízzé válás!
1. Elő-aktiválás
A beáramló előtisztított csapvíz* ebben az első fázisban érkezik a készülék alsó részéhez, ahol Pi-kerámiagolyókba ütközik. Ezek a golyók körkörös mozgásba hozzák a már szűrt vizet, ami a készülék köpenye mentén dupla spirál formában felfelé áramlik. Az örvényesítő folyamat hatására, a természethez hasonlóan, feltöri a vízmolekulák nagy csoportjait (un. Klasztereket), ez az első lépés egy finom és rendezett molekulastruktúra képzéséhez.
2. A vastartalmú sók
Ezekből a Pi-kerámiákból csekély mennyiségű vastartalmú só (Fe2Fe3Cl5) oldódik ki. Ez az összetétel a természetes sejtvízben is megtalálható, ez a fázis nagyon fontos része a vízkezelésnek. A speciális vastartalmú só nagyban befolyásolja a folyadék élettani hatását és energetikai struktúráját. Ennek következménye olyan kémiai és bioenergetikai tulajdonságok létrejötte, melyek közös jellemzővel rendelkeznek szervezetünk sejtjeivel. A vastartalmú sók különösen a sejtek közötti, megfelelő információátvitelért felelősek. Ez az anyag mely megakadályozza az oxidációt egyúttal növeli a sejtek vitalitását.
A Pí®-víz előállításának előfeltétele bizonyos vasvegyületek rendelkezésre állása, amelyek különböző töltéssel rendelkező vas-ionok vegyületei. Ez a keverék kétszeresen pozitív vas-ionokból (Fe2+) és háromszorosan pozitív töltésű vas-ionokból (Fe3+) állnak. A vegyületekre az egyensúlyra törekvés jellemző, az Fe2+ kevésbé stabil az Fe3+-hoz képest. Az Fe2+/Fe3+ - komplex folyamatosan a kétszeres és háromszoros töltés között váltakozik, a rezonanciához szükséges energia elsőként víz melegéből - a gravitáció - által a szűrési folyamat közben keletkező kinetikus energiából kerül felvételre. A folyamathoz szükséges további energiát a Föld mágnesessége, a mesterségesen létrehozott elektromágnesesség, a gravitáció, a kozmikus háttérsugárzás és a Nap infravörös sugárzása adja. A folyamat során energia szabadul fel.
Az energiatartalmú víz fokozott negatív töltéssel rendelkezik, amit az úgynevezett redoxpotenciállal mérhető, értékét millivolt (mV) mértékegységben lehet megadni.
Sokkal részletesebb leírás a folyamatról itt található >>>
3. Sango-korallok
A Sango korallból előállított golyók képesek az ásvány-ion tartalmat és a víz pH-ját szabályozni. Ezek a korallok a Dél-Japán Okinawa korallszigeteken találhatóak meg. A Japán Egészségügyi Minisztérium felügyelete mellett több olyan egyetemi vizsgálat készült, amiben a korallok hatásait vizsgálták. A kutatók azt találták, hogy az Okinawán fogyasztott ivóvíz egyedülálló, mivel az a szigetet alkotó korallból kioldódott ionizált ásványi anyagokat tartalmazza. Fogyasztásával kimagasló sav/bázis egyensúlyt érnek el a szervezetben. A kivételes ásványi- és nyomelem tartalmú élővíz összetételét kémiailag nagyon hasonlónak találták az emberi testfolyadék összetételével.
4. Kalcium-magnézium
Ebben a fázisban lépnek életbe a szintén szabadalmaztatott kerámiagolyók, melyek korallból nyert kalciumot tartalmaznak. Ezeknek a kerámiagolyóknak a segítségével, amik kalciumionokat tudnak leadni, megkötődnek a vízben található szabad magnéziumionok. Ezen kerámiagolyók által tovább tökéletesedik a víz kiegyensúlyozottsága és természetes kalcium-magnézium egyensúlya.
5. A hegyi kristályok
Ugyancsak szabadalmaztatottak az ötödik átfolyási fázis Pi-kerámiái. Kiválasztott magashegyi kristályok feltöltik a vizet természetes energiájukkal, és növelik az antioxidációs erőt azáltal, hogy megnövelik a folyadék elektronegativitását.
6. Pi-zeolit
A hatodik fázisban a Pi-kerámiákat támogatja a zeolit ásványok egyidejű hatása: a nagy porozitású biokatalizátorok megkötnek olyan káros mikromolekulákat is, mint pl. az ammónium és az arzén, és a Pi-kerámiákkal összjátékban optimalizálják az energetizálást.
7. Az energiaszint-szabályozó
A Pi-vizes technológia utolsó fázisában egy állandó mágnes beállítja az átfolyó víz energiaszintjét arra az energetikai koordinációra, amely az emberi sejtvíznek megfelelő.
Mindezek által a Pi-víz jellemzői nagyon közel kerülnek a sejtjeink belsejében levő intracelluláris folyadék tulajdonságaihoz. A Pi technológia a víz kémia és energetikai tulajdonságát optimalizálja, klaszter méretét lecsökkenti (az összekapcsolódó víz molekulákat klaszternek nevezik), így az könnyebben felszívódik.
A Pi-víz hexagonális kristály szerkezetűvé válik, azaz a klaszterei 6 molekulát fognak tartalmazni, míg bármilyen más víz klaszterei 16, de akár 50 molekulát is tartalmazhatnak.
A rendezett, kis klaszterű szerkezet, és az ideális energiaszint megkönnyítik a sejtmembránon történő áthatolást.
Végül álljon itt két idézet kommentár nélkül:
„…A víznyalábok (klaszterek) oszlopokból állnak, amit a Pi technológia kisméretű hatszögletű (hexagonális) víz klaszterekké alakít. Melyek beleilleszkednek és áthatolnak az emberi sejtmembránok hatszögletű csatornáin, ahol gyorsan ki tudják fejteni jótékony hatásukat és kimossák a szennyet…" (Water as a Communicator - Institute of Heartmath Research Center).
„…Az öregedés a szervezetek, szövetek és sejtek hatszögletű vízcsomóinak elvesztése és a teljes test víztartalmának csökkenése. Ha újra bevisszük a hatszögletű vízcsomókat a testbe, megnő a vitalitásunk, lecsökken az öregedési folyamat, és megelőzzük a betegségeket…"
( Molecular Water Environment Theory: – Dr. Mu Shik Jhon.)